
W dniach 18-21 lipca 2019 w szwedzkim mieście Boras odbędą się 25 Mistrzostwa Europy U20. W 46 osobowej reprezentacji Polski wystartuje troje zawodników naszego województwa: Paweł MISIASZEK w rzucie młotem (LLKS Pomorze) – podopieczny Marka Różyczki, Oliwia SARNECKA w biegu na 1500m (MKL Szczecin) i Natan FRĄCKIEWICZ w biegu na 110m p. pł. (STS Pomerania Szczecinek).
PAWEŁ w eliminacjach wystąpił w grupie B. W jedynym mierzonym rzucie (pierwszym) uzyskał 66,00m. W drugim i trzecim rzucie młot wylądował w siatce. Paweł MISIASZEK został sklasyfikowany na 22 miejscu Mistrzostw Europy U20.
Do rywalizacji młociarzy zgłoszono 32 zawodników. Najdalej w tym sezonie rzucali: Hristos Frantzeskakis - 81,62m (Grecja), Myhaylo Kokhan – 81,11m (Ukraina) i Giorgio Olivieri – 79,23m – (Italia). Następnych 7 zawodników uzyskało 73-76m i kolejna siódemka przekroczyła 70m.
Rekord życiowy Pawła - 70,21m. To już drugie Mistrzostwa Europy w jego karierze, w ubiegłorocznych ME U18 zajął 8 miejsce.
Eliminacje młociarzy odbędą się już pierwszego dnia zawodów: grupa A o godz. 9.45 i grupa B o godz. 11.03.
Życzymy sukcesów wszystkim reprezentantom Polski, oczywiście najmocniej trzymamy kciuki za udany występ NASZEGO PAWŁA.